Алегри: Ювентус може да победи и да загуби от всеки

Треньорът на Ювентус Макс Алегри бе много недоволен след равенството 1:1 срещу Фрозиноне снощи. "Бианконерите" изпускаха победата в последната минута, когато съперникът стигна до гол при едно от малкото си положения в мача. Наставникът дори заяви, че отборът му е в състояние да победи и да загуби от всеки.

"Дали съм ядосан? Не, просто съм разочарован. В края бе нормално да получим гол от корнер, тъй като не контролирахме ситуацията. Не биваше да даваме подобна възможност на съперника. Направихме грешка и подарихме този корнер на Фрозиноне в последната минута. Опитахме да направим нещо нестандартно, а всъщност просто трябваше да задържим топката в наше владение. Затова си платихме със загуба на точки. Имаме много млади играчи, които все още не са свикнали с мисълта, че играят в голям клуб. Вярвам, че скоро те ще изчистят тези грешки в играта си. В момента обаче положението е такова - Ювентус може да победи и да загуби от всеки", смята Алегри.

Специалистът направи размествания на полувремето и промени схемата на игра на своя тим на 3-5-2, като пусна в атака Пауло Дибала.

"Избрах промяната на схемата, за да разтегля защитата на Фрозинона и да дам повече стабилност в отбраната ни. Качеството на футбола, който показахме бе добро, създадохме доста положения, но си платихме за една грешка в края. В момента сме в процес на израстване, но се надявам това да става по-бързо, защото не може да продължаваме да изпускаме ценни точки", смята наставникът.