Немислимото се случи! Тонев и компания шокираха Ювентус (видео)

Новакът Фрозиноне шокира шампиона на Италия Ювентус в мач от междинния 5-и кръг на Серия "А". Немислимото се случи и Фрозиноне спечели първата си точка в историята си в италианския елит на стадиона на "бианконерите". Срещата завърши при резултат 1:1, като дебютиралият в стартовия състав на Ювентус нападател Симоне Дзадза бе точен за 1:0 с първия си гол за клуба в 50-ата минута, но във втората минута на добавеното време Леонардо Бланчард изравни.

Българският офанзивен халф Александър Тонев започна на пейката за Фрозиноне, но се появи в игра в 71-ата минута.

Съвсем очаквано Ювентус бе далеч по-активният отбор и събитията на терена се развиваха предимно в полето на гостите. В 14-ата минута френският халф на "бианконерите" Пол Погба стреля неточно към вратата на Никола Леали, а малко след това и колумбийският офанзивен халф на домакините Хуан Куадрадо опита късмета си с далечен шут, но топката профуча край левия страничен стълб.

В 26-ата минута пък сантиметри не достигнаха на Симоне Дзадза да вкара гол за "Старата госпожа", а в 30-ата гостите от Фрозиноне изненадващо бяха много близо до откриване на резултата. След центриране от фаул топката достигна до Николас Кастийо и след неговия удар топката срещна гредата на вратата, пазена от Нето. Гостите имаха и претенции за игра с ръка на Андреа Бардзали, но дузпа не бе отсъдена.

В 40-ата минута и играч на Ювентус удари греда. Това бе Погба, който уцели напречна греда с глава, но топката не пожела да влезе във вратата.

На почивката Джорджо Киелини смени Стефан Лихтщайнер в състава на Ювентус, а наставникът на торинци Масимилиано Алегри извади и халфа Стефано Стураро и пусна негово място нападателя Пауло Дибала. Това даде резултат и второто полувреме започна с яростен натиск на Ювентус, на който гостите не успяха да издържат. В 49-ата минута Дзадза удари напречната греда с глава, а секунди след това Куадрадо направи сериозен пропуск, като не успя да уцели вратата отблизо.

В 50-ата минута обаче щурмът на Юве доведе до неизбежния гол за "бианконерите". Симоне Дзадза стреля от дъгата на наказателното поле, защитникът Леонардо Бланчард се опита да избие топката, но само подлъга вратаря Никола Леали и топката се озова в мрежата на новаците.

Домакините търсеха втори гол, но той така и не падна. Една от интересните ситуации бе в 81-ата минута, когато Киелини бе изпуснат от отбраната на гостите и стреля с глава, но в аут.

Мачът вървеше към пестелива, но все пак очаквана победа за Ювентус, когато във втората минута на добавеното време играчите на Фрозиноне получиха възможност да изпълнят ъглов удар. Бланчард се извиси над всички при центрирането и с глава заби топката във вратата на Нето, а Ювентус нямаше време за отговор и сензацията бе факт.

Сашо Тонев и компания остават на последното 20-о място в класирането, но точката на "Ювентус Стейдиъм" със сигурност ще им вдъхне самочувствие, докато Ювентус допусна неочаквана грешка, която може да струва скъпо на тима в битката за Скудетото. "Старата госпожа" се намира едва на 13-а позиция с 5 точки.