Юве едва се спаси от нова издънка с дузпа в края (видео)

Трудното начало на сезона в Серия "А" за шампиона Ювентус продължи и в 3-ия кръг. "Старата госпожа" отново не успя да запише първата победа в актива си, а бе напът дори отново да загуби в домакинството си на Киево. Гостите първи поведоха в резултата още в 5-ата минута с попадение на Перпарим Хетемай, но Юве този път се добра поне до равенството с дузпа в 83-ата минута, реализирана от Пауло Дибала.

В състава на домакините се завърна Клаудио Маркизио. Освен това като титуляри стартираха и новите попълнения Алекс Сандро и Ернанес, като това бе техен дебют за "бианконерите".

Мачът започна много лошо за Ювентус. Още в 5-ата минута торинци получиха гол в своята врата. Валтер Бирса напредна отляво и центрира, топката се отби от защитник и попадна право в краката на Хетемай, който с бомбен удар не остави шансове на Джанлуиджи Буфон за 0:1.

Юве опита да реагира веднага и обсади вратата на съперника. В 10-ата минута Ернанес пробва бомбен удар от дистанция, но вратарят спаси. След това в 13-ата минута защитник на Киево сбърка в накаателното поле и позволи топката да стигне до Роберто Перейра, който обаче от добра позиция стреля над вратата. В 19-ата минута пък при едно разбъркване в пеналта топката стигна до Пауло Дибала, който отблизо би над напречната греда.

Играчите на Киево обаче се защитаваха доста добре и чакаха своите шансове на контраатака. Така в 29-ата минута Рикардо Меджорини направи двойно подаване със съотборник и пробва далечен изстрел, но доста неточно. Юве пък имаше нова възможност в 41-ата минута, когато Алваро Мората опита да прехвърли вратаря, но никак не успя да го затрудни.

"Старата госпожа" продължи да атакува и през втората част, но това оставяше доста свободни пространства в отбраната на домакините и в 51-ата минута Буфон трябваше да прави невероятно спасяване след удар на Сезор отблизо. В 57-ата минута "бианконерите" имаха страхотен шанс като удар на Дибала се отби от гредата, но топака за пореден път отказа да влезе във вратата. В 61-ата минута пък дойде един от най-спорните моменти в мача. Бощиян Сезар успя да вкара втори гол във вратата на Юве, но съдията видя нарушение на словенеца срещу Леонардо Бонучи и не зачете попадението.

Юве пък продължаваше да търси изравнителното попадение и редеше атака след атака. В 68-ата минута домакините имаха поредна добра възможност като Ернанес стреля от дистанция, но Албано Бисари отново бе блестящ и спаси. В 80-ата минута стражът на гостите отново показа страхотен рефлекс и спаси чудесен изстрел от фаул на Ернанес.

Все пак усилията на "бианконерите" дадоха резултат. В 82-ата минута Хуан Куадрадо нахлу на скорост в наказателното поле и бе препънат за дузпа. Пауло Дибала пък се нае с отговорността да изпълни наказателния удар и хладнокръвно отбеляза за 1:1.