Автогол и дузпа носят първи успех на Юве в калчото

Италианският шампион Ювентус се събуди и в Серия "А". "Бианконерите" постигнаха първа победа в калчото с 2:0 при гостуването на Дженоа от четвъртия кръг на първенството, след като до днес имаха едва една точка от три срещи. Така няколко дни след успеха с 2:1 над Манчестър Сити в Шампионската лига на "Етихад", момчетата на Масимилиано Алегри започнаха да се изкачват в класирането.

Автогол на Ежунио Ламана в 37-ата минута след невероятен пропуск на Пол Погба даде аванс на Юве. Френският халф от два метра на празна врата удари горната греда, след което топката рикошира във вратаря на "грифоните" и спря в мрежата. Малко преди края на първата част червен картон за домакините получи Армандо Ицо и това на практика реши срещата предвид факта, че Дженоа имаха сериозни проблеми със стартовите 11.

Началото на втората част Погба също откри головата си сметка този сезон. Новата десетка на Старата госпожа бе точен от дузпа в 60-ата минута, след като Джорджо Киелини бе фаулиран от Диого Фигейраш според рефера Паоло Валери. Домакините бурно оспорваха отсъждането на съдията.

Алегри заложи за първи път на пристигналия от Олимпик Марсилия Марио Лемина, който записа 75 минути и получи жълт картон в своя дебют за Юве. Героят от мача с Манчестър Алваро Мората пък се контузи и бе заменен принудително в 22-ата минута от Роберто Перейра. Именно аржентинският футболист бе в основната на първото попадение. В края на срещата Симоне Дзадза също направи дебют за "бианконерите". Той замени Марио Манджукич и също получи картон две минути по-късно.

Ювентус вече има четири точки и се изкачи на 12-то място. Дженоа пък след третата си загуба остана с три точки на 15-то място.