Серията продължава! Драматична победа за Манчестър Сити в дебюта на Де Бройне (видео)

Лидерът в класирането на Премиър Лийг Манчестър Сити победи с 1:0 като гост заемащия преди срещата второто място в подреждането Кристъл Палас. Мачът бе от 5-ия кръг на английското първенство. Така победната серия на "гражданите" продължи и те записаха пети пореден успех от началото на сезона в английското първенство. Нещо повече, футболистите на Мануел Пелегрини не само нямат загубена точка от старта на сезона, но не са допуснали и гол във вратата си. Победата на "гражданите" донесе младият нападател Келеши Иеанашо в последната минута. 18-годишният нигериец се бе появил в игра буквално секунди преди да се превърне в герой за Сити.

Пелегрини заложи на схема 4-4-2 със Серхио Агуеро и Вилфред Бони в атака, като извън групата остана новото попълнение Рахим Стърлинг, който има лека травма. На пейката на Сити пък започна друг новопривлечен играч - белгиецът Кевин де Бройне, който обаче още през първото полувреме дебютира с фланелката на "гражданите". Привлеченият от Волфсбург футболист се появи на терена на "Селхърст Парк" още в 25-ата минута, заменяйки Серхио Агуеро. Последният получи травма в коляното, след като бе ритнат от Скот Дан и това е лошата новина за Пелегрини от този двубой.

След това поражение тимът на Алън Пардю се смъкна на трето място с 9 точки, допускайки втора загуба този сезон. На втора позиция се изкачи Арсенал, който събра 10 точки.

В 6-ата минута Самир Нсари изскочи очи в очи с вратаря на "орлите" Алекс МакКарти, но не успя да го преодолее, а секунди след това столичани отговориха с опасна атака, при която Яник Боласие напредна по дясното крило и стреля, но Джо Харт спаси. В 11-ата минута Пап Суаре опита да изненада Харт с коварен далечен изстрел, но за щастие на вратаря, топката профуча на сантиметри встрани от левия страничен стълб.

В 18-ата минута играч на Кристъл Палас падна в наказателното поле на Сити, но реферът Майк Джоунс прецени, че няма основание да отсъжда дузпа.

Секунди по-късно пък Скот Дан извърши доста грубо нарушение в средата на терена срещу Серхио Агуеро, за което получи жълт картон. Аржентинският нападател се държеше за дясното коляно и не успя да продължи мача, като бе принудително сменен в 25-ата минута от дебютанта Де Бройне. Малко след това Туре Яя получи жълт картон, след като фаулира грубо играч на Кристъл Палас.

В 33-ата минута Вилфред Бони направи пропуск за гостите. Котдивоарският нападател получи топката в наказателното поле на домакините, но не успя да отправи достатъчно добър удар по земя и топката се отби от тялото на Скот Дан.

В самия край на първата част тимът на Алън Пардю пропусна доста добър шанс за гол. Вилфред Заха центрира към Яник Боласие, който бе изпуснат от бранителите на Сити в наказателното поле, но ударът му от въздуха бе неточен.

Шест минути след началото на второто полувреме испанското крило на Ман Сити Хесус Навас направи невероятен пропуск на празна врата. Навас всъщност свърши по-трудното, след като се откъсна напред, не позволи на защитниците на "орлите" да го спрат, финтира и стража МакКарти, но след това не уцели вратата.

Четири минути по-късно Самир Насри проби в наказателното поле на домакините и падна, но Майк Джоунс даде знак играта да продължи.

В 61-ата минута само блестящата намеса на Джо Харт попречи на Кристъл Палас да поведе с 1:0 в резултата. Пап Суаре центрира отлично отляво и Джейсън Пънчиън стреля с глава, но Харт показа класа и изби топката.

Минута преди края резервата за "орлите" Дауйт Гейл пропусна да донесе победата на домакините. Нападателят не уцели вратата отблизо след чудесно центриране отдясно.

Този момент се оказа ключов, защото в последната минута току-що сменилият Бони 18-годишен нигериец Келеши Иеанашо донесе победата на Сити. Това се случи след удар на Насри, при който топката бе избита от МакКарти, но право в краката на Келеши. Младокът просто насочи топката в мрежата, превръщайки се в неочаквания решаващ жокер на Пелегрини. В последните секунди на 5-минутното добавено време Келеши можеше да вкара и втори гол, но не успя. Това обаче нямаше никакво значение, защото "гражданите" взеха своето в Лондон и продължават без грешка.