Челси и ПСЖ си поделиха по едно полувреме, Куртоа герой при дузпите (видео)

Челси избегна втора загуба по време на подготовката си зад Океана. След като преди няколко дни отстъпи с 2:4 на Ню Йорк Ред Булс, днес отборът на Жозе Моуриньо успя да надвие Пари Сен Жермен след дузпи. В редовното време мачът завърши 1:1 с голове на Златан Ибрахимович и Виктор Моузес. При наказателните удари Тибо Куртоа още веднъж потвърди класата си, като спаси удара на Тиаго Силва, а след това сам реализира победното попадение за лондончани.

Първи минути с екипа на Челси записа Радамел Фалкао. Колумбуецът се включи много активно през второто полувреме и отбеляза една от дузпите за "сините".

ПСЖ изцяло контролираше двубоя до почивката, но отбеляза само един гол. Негов автор стана Ибрахимович, който довкара топката след изстрел на Жан-Кевин Аугустин в гредата. Малко преди това, при единоборство във въздуха Ибра удари умишлено Джон Тери, но се размина без картон.

В 28-ата минута Кевин Трап спаси изстрел на Диего Коща, а после Лукас Моура и Марко Верати не можаха да преодолеят Асмир Бегович от удобни позиции. В самия край на полувремето Аугустин се озова очи в очи с босненския страж, но стреля в него.

През второто полувреме ролите се смениха и Челси взе инициативата. В 62-ата минута Адриен Рабио сбърка пред наказателното поле, но Секс Фабрегас не се възползва. Испанецът се реваншира веднага, като пусна перфектен пас към Моузес и нигерийският национал изравни.

Фалкао дебютира в 68-ата минута и хвърли много усилия до края на мача, но нов гол не падна. При дузпите пръв сбърка Хуан Куадрадо, но Жан-Кристоф Баебек пропусна да донесе победата на ПСЖ. Развръзката дойде секунди по-късно, когато Куртоа първи парира удара на Тиаго Силва, а след това с мощен шут не остави шансове на Салваторе Сиригу.

Следващите мачове на Челси в рамките на турнира International Champions Cup са срещу Барселона на 29 юли и срещу Фиорентина на 3 август.

На ПСЖ остава да играе само срещу Манчестър Юнайтед.

ЧЕЛСИ - ПСЖ 1:1, 6:5 след дузпи
0:1 Ибрахимович (25)
1:1 Моузес (67)