100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:7

ПСЖ срази Манчестър Юнайтед и спечели International Champions Cup (видео)

Пари Сен Жермен победи Манчестър Юнайтед с 2:0 на "Солджър Фийлд" в Чикаго в последния си мач от турнира International Champions Cup. Този резултат беше достатъчен на френския тим, за да спечели надпреварата, включваща някои от най-силните европейски отбори, които се подготвят зад Океана. Блес Матюиди и Златан Ибрахимович отбелязаха головете още до почивката. По този начин ПСЖ събра 10 точки, колкото има и Ню Йорк Ред Булс. Освен това, головата разликата на двата тима е +5, но парижани са шампиони заради повечето отбелязани голове (10 срещу 9 за Ню Йорк).

Юнайтед също можеше да спечели състезанието при успех днес, но футболистите на Луис ван Гаал бяха надиграни от френския шампион, който демонстрира отлична форма преди началото на сезона.

Уейн Рууни стартира на върха на атаката за Манчестър Юнайтед, а зад него действаха Мемфис Депай, Хуан Мата и Ашли Йънг.

ПСЖ започна в предни позиции с Ибрахимович, Лукас Моура и Жан-Кевин Аугустин.

"Червените дяволи" можеха да получат гол още в 3-ата минута, но Ибрахимович не се възползва от подарък на Давид де Хеа. Испанският страж изчисти лошо топката, но Ибра я прати над вратата. Юнайтед отговори с хубава комбинация между Швайнщайгер, Рууни и Депай, завършила с неточен изстрел на холандеца.

В средата на полувремето Ибрахимович пропусна с глава, а после попадение на Мата беше отменено заради засада. В 25-ата минута Тиаго Силва пусна хубав пас към Блес Матюиди, който не се огъна под натиска на Фил Джоунс и търкулна топката в мрежата.

ПСЖ продължи да е по-добрият отбор и не след дълго стигна и до втори гол. Негов автор стана Ибрахимович, който започна атаката през центъра и подаде на спринтиращия Максуел. Бразилецът му върна паса и за Ибра не бе трудно от няколко метра да опъне мрежата.

До края на полувремето Максуел се изяви и в дефанзивен план, като изчисти в корнер удар на Депай. Де Хеа също показа класа, избивайки мощен шут на Лукас Моура.

Второто полувреме беше значително по-скучно. Много смени нарушиха ритъма на игра и на двата отбора, а "червените дяволи" така и не намериха път към противниковат врата. Лошо впечатление остави Антонио Валенсия, който, въпреки приятелския характер на мача, направи поредица от груби нарушения и трябва да е щастлив, че не беше изгонен.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН 0:2 (0:2)
0:1 Матюиди (25)
0:2 Ибрахимович (34)