Интернасионал с крехка преднина срещу Тигрес на 1/2-финала за Копа Либертадорес (видео)

Отборът на Интернасионал победи с минималното 2:1 Тигрес като домакин в първия 1/2-финален двубой между двата тима за Копа Либертадорес. Бразилците трябваше да се задоволят с този неособено убедителен резултат, макар да играха с човек повече на терена от 58-ата минута, когато Уго Аяла бе изгонен от игра, но не успяха да се възползват от численото си предимство, за да вземат по-комфортна преднина преди реванша.

Срещата тръгна чудесно за Интернасионал и още в 5-ата минута Андрес Д`Алесандро откри резултата, а в 10-ата Валдивия удвои. Аяла обаче върна едно попадение за мексиканците, което може да се окаже изключително ценно.

Така в реваша Тигрес ще трябва да търси задължителна победа, за да продължи напред, но пък тя може да бъде и само с 1:0. Интернасионал все пак има предимство и ще се надява да удържи крехката си преднина във втория мач.