Парагвайският кошмар отново застигна Бразилия (видео)

Парагвайският кошмар отново застигна Бразилия на Копа Америка. За второ поредно първенство "гуараните" се оказаха черната котка за кариоките на фазата на 1/4-финала. И отново победителят бе определен след изпълнение на дузпи, както и преди четири години. В редовното време мачът завърши 1:1. Робиньо даде преднина на бразилците в 15-ата минута, но Дерлис Гонзалес от дузпа изравни в 72-ата минута. При дузпите пък парагвайските играчи показаха по-здрави нерви и с 4:3 точни удара отстраниха своя съперник и продължават напред в турнира, където ще срещнат тима на Аржентина. Решителните пропуски за кариоките направиха Евертон Рибейро и Дъглас Коста, докато единствено Роке Санта Крус не успя да отбележи за "гуараните", но това не се оказа фатално за неговия тим.

Срещата стартира силно за Бразилия и още във 2-ата минута Филипе Коутиньо отправи страхотен удар от дистанция, но вратарят Хусто Вилар реагира добре и спаси. В 15-ата минута обаче кариоките организираха чудесна контраатака, Дани Алвеш получи отдясно и центрира в наказателното поле, където Робиньо от движение засече кълбото в мрежата за 1:0.

Играчите на Парагвай обаче показаха характер и веднага се хвърлиха в атака да търсят изравнителното попадение. До края на полувремето "гуараните" повече владееха топката и правеха всичко възможно да застрашат вратата на Джеферсон. В 33-ата минута Роке Санта Крус опита далечен изстрел, който не бе особено далеч от целта. След това в 44-ата минута Гонзалес стреля извън наказателното поле, но прекалено слабо и неточно, за да се стигне до гол.

И втората част стартира с по-добра игра на Парагвай. В 52-ата минута Гонзалес отправи опасен удар от фаул от малък ъгъл, но Джеферсон бе заел добра позиция и спаси. След това в 55-ата минута топката бе центрирана от фаул и Валдес стреля с глава отблизо, но над вратата. В 62-ата минута пък Да Силва отправи страхотен удар с глава след корнер, но отново Джеферсон бе непробиваема стена и с невероятен рефлекс отново опази вратата си суха.

Натискът на Парагвай в крайна сметка даде резултат. В 70-ата минута Тиаго Силва игра с ръка при борба за висока топка в наказателното поле и съдията без колебание посочи бялата точка за дузпа. Дерлис Гонзалес пък изпълни безпощадно наказателния удар в 72-ата минута и резултатът в мача бе изравнен - 1:1.

Дори и след гола "гуараните" продължиха да действат по-активно, докато играчита на Бразилия изглеждаха все по-объркани. В 80-ата минута Гонзалес направи хубав пробив отдясно и стреля опасно и отново Джеферсон трябваше да се намесва решително. В 82-ата минута все пак и кариоките затрудниха вратаря на съперника като Коутиньо стреля коварно и след рикошет топката доста затрудни Вилар, който някак успя да спаси. В добавеното време пък Мартинес отправи опасен изстрел, който обаче премина до гредата.

В крайна сметка мачът заръши наравно и по правилата на Копа Америка победителят се определя с директно изпълнение на дузпи, без продължения. При ударите от бялата точка нервите на бразилците отново не издържаха. Евертон Рибейро пропусна втория удар за своя тим, а след това Дъглас Коста също не успя да уцели вратата при четвъртия опит. Роке Санта Крус даде искрица надежда на кариоките, като също направи пропуск за Парагвай при четвъртия удар, но отново младият Дерлис Гонзалес се превърна в герой за своя тим, като хладнокръвно реализира петата дузпа за 4:3 в полза на своя тим.

Бразилия - Парагвай 1:1 (3:4 при дузпите)
1:0 Робиньо (15)
1:1 Гонзалес (72) д.