Аржентина на финал след разгром над Парагвай (видео+галерия)

Отборът на Аржентина даде солидна заявка за спечелването на Копа Америка, след като разгроми Парагвай с 6:1 във втория 1/2-финал на надпреварата, която се провежда в Чили. Съперник на "гаучосите" на 4 юли ще бъде именно отборът на домакините. Лошата новина за Чили е, че аржентинците играят все по-добре и намират най-добрата си форма с наближаването на края на турнира. С два гола и една асистенция за успеха на Аржентина се отчете нападателят на Манчестър Юнайтед Анхел ди Мария.

Феноменален мач изигра и капитанът Лионел Меси, който беше в основата на три от попаденията за тима си, а самият той на два пъти беше близо до отбелязване и логично беше избран за Играч на мача. Залогът за Аржентина във финала на 4 юли е огромен, тъй като тимът не е печелил турнира от 1993 г., а сегашното изключително талантливо поколение жадува за трофей след изпуснатата титла от Мондиал 2014-
Аржентина развинти Парагвай и е на финал
Треньорът на Аржентина Херардо Мартино беше направил една промяна в стартовия си състав. На мястото на Езекиел Гарай в сърцето на отбраната започна Мартин Демикелис. В тима на Парагвай също имаше една промяна в сравнение с последния мач. Изтърпелият наказание Ортис се завърна в халфовата линия на мястото на Аранда.

Аржентина упражни натиск над съперника си от първата минута и закономерно стигна до откриване на резултата след четвърт час игра. Лионел Меси центрира в наказателното поле, където най-съобразителен се оказа защитникът Маркос Рохо, който се пребори с двама бранители на "гуараните" и се разписа.

Второто попадение за Аржентина падна в 27-ата минута, като негов автор стана Хавиер Пасторе, а в ролята на асистент отново се изяви Лионел Меси. Той намери Пасторе пред наказателното поле, който успя да отправи силен удар по земя.

Отборът на Парагвай успя да върне едно попадение минути преди почивката чрез Лукас Бариос. Нелсон Валдес успя да спре атака на Аржентина, като с глава пресече центрираната напред топка. Тя попадна в Бариос, който с безкомпромисен изстрел върна надеждите на тима си за обрат.
Те обаче бяха бързо попарени още в началото на втората част, когато след вихрена атака в централната част , започната от Пасторе, топката попадна у Анхел ди Мария отляво на вратата, който отблизо не сгреши и направи резултата 3:1. Интригата в мача окончателно беше убита в 53-ата минута, когато Ди Мария вкара втория си гол в мача, завършвайки страхотна атака, в чиято основа беше отново вездесъщият Лионел Меси. Капитанът на Аржентина пое топката в центъра, преодоля няколко футболисти на Парагвай и подаде към Пасторе, който с едно докосване намери нападателя на Манчестър Юнайтед този път отдясно на вратата  и Ди Мария не сгреши.

Лионел Меси можеше и сам да запише името си сред голмайсторите и да увенчае отличната си игра в 68-ата минута, когато след индивидуална акция успя да нанесе удар отблизо, но стражът на Парагвай спаси.

Десет минути преди края Серхио Агуеро направи резултата 5:1, след като засече с грава в мрежата центриране на Ди Мария, а секунди след това беше заменен от Гонсало Игуаин. Само две минути бяха нужни на нападателя на Наполи да запише името си сред голмайсторите, възползвайки се от разбъркване в наказателното поле пред Вилар. До края парагвайците отчаяно се опитваха да вкарат втори гол и да направят загубата си не толкова срамна, но усилията им се оказаха напразни.

Аржентина - Парагвай 6:1

1:0 - Рохо (15)
2:0 - Пасторе (27)
2:1 - Бариос (43)
3:1 - Ди Мария (47)
4:1 - Ди Мария (53)
5:1 - Агуеро (80)
6:1 - Игуаин (82)

Аржентина: Ромеро, Сабалета, Демикелис, Отаменди, Рохо, Билия, Масчерано (76-Гаго), Пасторе (73-Банега), Меси, Агуеро (80-Игуаин), Ди Мария.

Парагвай: Вилар, Валдес (56-Ромеро), Да Силва, Агилар, Пирис, Гонзалес (27-Бобадийя), Касерес, Ортис, Бенитес, Хаедо, Санта Крус (30-Бариос).

Ж.К. - Рохо, Билия (А); Касерес, Да Силва, Ортис (П).