Шакири герой за Швейцария във Вилнюс (видео)

Швейцария се утвърди на второто място в група "Е" от евроквалификациите след трудна победа с 2:1 над Литва. Швейцарците направиха пълен обрат във Вилнюс и вече имат в актива си 12 точки, а Словения остана с 9 след загубата от водача в групата Англия.

В герой за "кръстоносците" се превърна Джердан Шакири. Крилото на Интер донесе победата на своя тим с попадение в 84-ата минута. Той без изведен зад защитата на домакините, напредна и с хубав диагонален удар простреля стража на литовците Зубас.

Преди това Литва поведе в 64-ата минута след груба грешка на Йоан Джуру, който позволи на Фьодор Кернич да се обърне в наказателното поле и с техничен удар да намери долния ляв ъгъл на вратата. Изравняването дойде само 5 минути по-късно след центриране от десния фланг и точен изстрел с глава на Йосип Дръмич.

След днешната загуба Литва е на 5-о място в групата с актив от 6 точки.

ЛИТВА - ШВЕЙЦАРИЯ 1:2 (0:0)
1:0 Кернич (64)
1:1 Дръмич (69)
1:2 Шакири (84)