Хамбургер остана в Бундеслигата след невероятен трилър (видео)

Отборът на Хамбургер ШФ ще играе в Първа Бундеслига и през следващия сезон. Тимът спечели с 2:1 след продължения реванша срещу Карлсруе от плейофа за влизане/оставане в елита. Това обаче се случи по изключително драматичен начин. Българинът Илиян Мицански бе на пейката за домакините, но не се появи в игра.

Резултатът в мача за Карлсруе откри Рейнхолд Ябо в 78-ата минута. Тогава той получи великолепен прехвърлящ пас зад защитата и останал очи в очи с вратаря хладнокръвно реализира за 1:0. Хамбургер обаче успя драматично да се добере до равенството. В добавеното време на мача гостите си спечелиха фаул пред наказателното поле и Марсело Диас с прекрасно изпълнение от наказателния удар не остави шансове на вратаря за 1:1.

Така се стигна до продължения и там вълненията продължиха с пълна сила. В 115-ата минута Хамбургер излезе напред в резултата след гол на Николай Мюлер. В последната минута обаче Карслруе получи дузпа в своя полза за игра с ръка на защитник, но Роуен Хенингс не успя да отбележи от бялата точка и така мачът завърши с успех на гостите.

Така Хамбургер ще продължи да играе в Бундеслигата. Новите два участника, който влизат от Втора Бундеслига пък са Дармщад и Иголщад.