Ден по-късно, Германия отново видя футболна драма (видео)

Сезонът в Германия не предложи на феновете интрига около титлата заради тоталната доминация на Байерн (Мюнхен), но плейофите за промоция в двете елитни дивизии се превърнаха в истински трилъри. Вчера Хамбургер ШФ като по чудо запази мястото си в Бундеслигата след победа над Карлсруе като гост с 2:1 след продължения. Изравнителното попадение за тима на Бруно Лабадия падна в добавеното време, а днес подобна развръзка имаше и на "Алианц Арена", където Мюнхен 1860 посрещна Холщайн (Кийл) в плейофите за Втора Бундеслига.

"Лъвовете" губеха с 0:1 до 78-ата минута и се нуждаеха от два гола, за да се спасят от изпадане. Даниел Адлунг изравни и върна надеждите на феновете на "синьо-белите", а в първата минута от допълнителното време заигралият като таран централен защитник Кай Бюлов донесе пълния обрат и по този начин хвърли в сълзи привържениците на гостите.

Първият мач на стадиона на третодивизионния тим завърши без голове, а в реванша Холщайн изненадващо успя да поведе в 17-ата минута благодарение на Рафаел Казиор, който засече отблизо топката във вратата на Айхер. През второто полувреме Мюнхен 1860 доминираше, но времето си летеше, а гол така и не падаше.

Чак в 78-ата минута хаотичният натиск на домакините даде резултат и Адлунг се разписа за 1:1 след кратко разбъркване. Последва истинска вихрушка пред вратата на Холюаийн. Попадение на мюнхенци беше отменено заради нарушение срещу стража Кенет Кронхолм, но се стигна до последните секунди, когато Валдет Рама уцели гредата, а при добавката Бюлов опъна мрежата и остави "лъвовете" във Втора Бундеслига.

МЮНХЕН 1860 - ХОЛЩАЙН (КИЙЛ) 2:1 (0:1)
0:1 Казиор (17)
1:1 Адлунг (78)
2:1 Бюлов (90)