Пеле носи успех на Италия (видео)

Вицешампионът на Европа Италия надви с 1:0 Шотландия в контрола преди Евро 2016 във Франция. "Скуадра адзура" победи островитяните след гол на Грациано Пеле в 57-ата минута.  Двубоят се игра в Малта, където Пеле бе вкарал своя дебютен гол за "адзурите" при същия успех с 1:0 в квалификациите срещу Малта през 2014 година.

Селекционерът на италианците Антонио Конте заложи на 3-5-2, като в атака действаха Едер и Пеле. Даниеле Де Роси пък действаше в халфовата линия, като се опита да убеди Конте, че има място в 23-та за първенството на Стария континент.

През първата част Емануеле Джакерини пропусна няколко добри възможности, като полувремето завърши без голове. В 57-ата минута Пеле с точен удар с десния крак от границата на наказателното поле прати топката в мрежата на Маршал. Италианският специалист направи шест промени, но до нов гол не се стигна. Нападателят на Борнемут Мат Ричи в 78-ата минута пък пропусна най-добрата възможност пред врата на Буфон.

Интересното е, че Италия прекъсна серията си от четири мача без победа, а също така и серията от седем години без успех в контролна среща на неутрален терен. Четирикратните световни шампиони нямаха победа от 2009 година, като в този период записаха три поражения и три равенства. Италианците нямаха победа също така в последните си шест проверки от 2014 година насам, като бяха записали също три равенства и три загуби.

Победата пък бе трета поред за Италия над Шотландия в контрола след тези през 1931 с 3:0 в Рим и през 1988 с 2:0 в Перуджа.

Момчетата на Конте имат още една контрола с Финландия на 6-и юни преди дебюта с Белгия на Европейското първенство. Преди това във вторник Антонио Конте ще обяви своя окончателен списък.

ИТАЛИЯ - ШОТЛАНДИЯ 1:0
1:0 Пеле (57)

ИТАЛИЯ: (3-5-2): Буфон, Бардзали, Бонучи, Киелини, Дармиан (60-Бернадески), Флоренци, Кандрева (62-Пароло), Де Роси (67-Жоржиньо), Джакерини 80-(Бонавентура), Едер (60-Инсиние), Пеле (67-Дзадза)