Рутинна победа за Италия в последната контрола преди Евро 2016 (видео)

Италия победи с 2:0 Финландия в генералната си репетиция за започващите след няколко дни еврофинали. Антонио Кандрева от дузпа и Даниеле Де Роси се разписаха за "адзурите" във Верона.

Селекционерът Антонио Конте заложи на системата 4-3-3, като атаката на домакините поведоха Стефан Ел Шаарауи, Симоне Дзадза и Чиро Имобиле, а в защита действаше триото от Ювентус Андреа Бардзали, Джорджо Киелини и Леонардо Бонучи. На вратата започна Салваторе Сиригу.
Най-активен в началните минути беше Дзадза, който постоянно тормозеше финландската защита. На два пъти негови удари минаха в опасна близост до вратата, а после пас на нападателя на Юве стигна до Имобиле, който обаче шутира неточно. В средата на полувремето подвизаващият се в Серия "А" Перпарим Хетемай повали Кандрева в наказателното поле и потърпевшият превърна отсъдената дузпа в гол. До почивката с пропуски се отличиха Дзадза и Ел Шаарауи.

След час игра видимо отпадналият физически Тиаго Мота беше заменен от Де Роси и халфът на Рома се включи много силно. Той раздаде няколко хубави паса, а в 71-ата минута се възползва от центриране на Кандрева и с глава вкара втори гол за Италия.
В добавеното време резултатът можеше да стане класически, но Имобиле направи по-трудното и стреля право във вратаря на гостите.

"Адзурите" вече имат 11 победи в 13-те си мача срещу Финландия. Единствената загуба на италианците е на Олимпийските игри през далечната 1912 година.

ИТАЛИЯ - ФИНЛАНДИЯ 2:0 (1:0)
1:0 Кандрева (27) д.
2:0 Де Роси (71)