Гълъбинов герой в невероятен трилър (видео)

Българският нападател Андрей Гълъбинов се превърна в герой за своя тим Новара, след като го класира на полуфинал в плейофите за влизане в Серия "А" с гол в 115-ата минута. Родният таран донесе драматичната победа след продължения с 4:3 в гостуването на Бари. Двубоят се превърна голов трилър пред над 25 000 тифози на "Сан Никола", като гостите от Новара имаха нужда само от победа, за да продължат да мечтаят за Серия "А", докато домакините и при равенството след продълженията продължаваха напред, тъй като имаха по-добро класиране в редовния сезон.

Изненадващо Гълъбинов, който вкара два гола в последния кръг от първенството на Серия "Б", остана на пейката и това сериозно го разочарова. Въпреки това гостите стартираха отлично. Звездата на тима Пабло Гонсалес откри  още в 3-ата минута, а в 43-ата се разписа за втори път. Опитният аржентинец реализира още веднъж в началото на второто полувреме и всичко изглеждаше решено. Агитката на домакините започна първо да освирква своите, след което над 5000 от тях се изнесоха от трибуните. Най-добрият играч на домакините Алесандро Росина обаче поведе своите към сензационен обрат. Бившият италиански национал върна едно попадение в 59-ата минута, а в 79-ата беше точен от дузпа за 2:3. Драматичното изравняване на Бари донесе Георге Пушкаш в 84-ата минута, като взриви трибуните и върна напусналите по-рано тифози.
Гълъбинов влезе в 66-ата минута на мястото на Феличе Евакуо. Голмайсторът първо пробва да вкара четвърти гол при аванс от 3:1, но стреля слабо. След това при 3:3 в 88-ата минута стреля над гредата от отлична позиция и срещата отиде в продължения.

В тези 30 минути Новара имаше нужда само от победа, а Гълъбинов бе сред най-дейните. Първо в 97-ата минута негов акробатичен удар със задна ножица бе спасен от стража на Бари, който бе отразил в рамките на няколко секунди преди това още два удара. Нападателят от България стреля още веднъж слабо, а веднъж му бе свирен фаул в атака, а можеше да бъде отсъдена дузпа в негова полза.
Новара продължи да атакува и второто продължение, но в 107-ата минута Диктман бе изгонен от гостите за фаул срещу Росина и задачата на тима стана още по-сложна. Водени от Гонсалес, Ланзафаме и Гълъбинов обаче футболистите на Новара продължиха да вярват и в 115-ата минута с глава Гълъбинов прати топката в мрежата за 4:3, като вкара своя 13-и гол този сезон и е само на два от своя рекорд 15 с Авелино отпреди две години.

Секунди по-късно Гълъбинов пропусна сам срещу вратаря, а накрая Бари пропусна две възможности и се раздели с мечтата за завръщане в Серия "А". Новара пък ще играе два мача с Пескара, за да се опита да стигне до финал в плейофа. Другият полуфинал е Специя - Трапани, след като първите надвиха с 2:1 като гост Чезена вчера.

БАРИ - НОВАРА 3:4 след прод.
0:1 П. Гонсалес (3)
0:2 П. Гонсалес (43)
0:3 П. Гонсалес (47)
1:3 А. Росина (59)
2:3 А. Росина (79) д.
3:3 Г. Пушкаш (84)
3:4 А. Гълъбинов (114)