Гол на Гълъбинов зарадва Новара, но за кратко (видео)

Българският нападател Андрей Гълъбинов отбеляза гол за Новара, но отборът му не можа да победи един от аутсайдерите в Серия "Б" - Салернитана. Срещата завърши 1:1 и след нея Новара се върна на третото място във временното класиране, а гостите от Салерно са предпоследни.

Гълъбинов се появи като резерва в 59-ата минута на мястото на Феличе Евакуо и само две минути по-късно откри резултата. Българинът беше най-добре пласиран в наказателното поле, овладя топката и хладнокръвно я прати в мрежата. За него това бе 9-о попадение през сезона. Драмата настъпи в последните секунди. Първо Алесандро Бернардини от Салернитана получи червен картон, но дори и с човек по-малко гостите стигнаха до равенството. Попадението вкара Леонардо Гато.

За Салернитана на резервната скамейка остана бившият нападател на ЦСКА Сержиу Буш.

НОВАРА - САЛЕРНИТАНА 1:1
1:0 Гълъбинов (61)