Гълъбинов с 10-и гол

Българският нападател Андрей Гълъбинов вкара своя 10-и гол този сезон за Новара. Таранът бе титуляр и записа пълни 90 минути за своя тим в гостуването на Виртус Ланчано от 37-ия кръг на Серия "Б". Бившият играч на Авелино и Ливорно обаче не успя да помогне на своя тим, който отстъпи с 1:2. Гълъбинов отбеляза своя гол в 27-ата минута с красив диагонален изстрел. Преди това домакините бяха допуснали две попадения още до 14-та минута. Първо Гуидо Марилунго бе дал аванс на Ланчано в 5-ата минута, а Федерико Ди Франческо в 14-ата минута удвои.

До последната минута Гълъбинов и компания се опитаха да стигнат до равенството, но нямаха късмет и записаха поражение №12.

Новара остана на осмо място с актив от 57 точки. Целта на тима е да остане на тази позиция или да се изкачи по-напред, за да си гарантира място в плейофите за влизане в Серия "А".

Лидерът Кротоне падна вчера с 1:2 от Чезена, а днес Каляри стигна само до 1:1 с аутсайдера Комо.