Гълъбинов вкара два и Новара се добра до плейоф за Серия "А"

Отборът на Новара постигна ключова победа с 4:0 над Модена в последния кръг на Серия "Б". Българският национал Андрей Гълъбинов вкара два гола за успеха на своя тим в 64-ата и 87-ата минута и така завършва кампанията с 12 попадения. Освен него се разписаха още Евакуо от дузпа в 4-ата минута и Гонзалес в 89-ата минута. Успехът на домакините бе подпомогнат и от червения картон на защитника Гоци още в 1-ата минута.

С тази победа Новара се изкачи до 8-омо място в крайното класиране и така ще играе плейоф за влизане в Серия "А". Пътят до евентуално достигане до елита обаче няма да е никак лек, като Новара ще трябва да премине през още три кръга.

Първото препятствие на 1/4-финалния плейоф за Гълъбинов и компания ще бъде тима на Бари, който остана на 5-ото място в крайното класиране.

Директно в Серия "А" пък влизат отборите на Каляри и Кротоне, които завършиха съответно на 1-во и 2-ро място в крайното класиране.