"Крал" Ибра изригна в последния си мач на "Парк де Пренс" (видео)

Първенецът на Франция Пари Сен Жермен завърши по шампионски сезона във френската Лига 1. В мач от последния 38-и кръг ПСЖ разгроми с 4:0 у дома Нант. Това бе последният мач на шведската суперзвезда на столичани Златан Ибрахимович за клуба на "Парк де Пренс". Както е известно, 34-годишният нападател ще се раздели с ПСЖ след края на сезона. Последният двубой на шведа за ПСЖ ще бъде на 21 май, когато на "Стад дьо Франс" Ибра и компания се изправят срещу Олимпик Марсилия на финала за Купата на Франция.

ПСЖ приключва сезона в Лига 1 с 96 точки и 30 победи, 6 равенства и само 2 поражения. Нант пък финишира на 14-а позиция с 48 точки след 12 победи, 14 равенства и 14 поражения.

Играчите на Лоран Блан играха с новите си екипи, с които ще се изявяват през сезон 2016/2017. Ибра пък реализира две от попаденията тази вечер - в 18-ата и 89-ата минута. В 43-ата вратата на "канарчетата" прониза, Лукас Моура, а в 52-ата това стори и защитникът Маркиньос.

В 10-ата минута целият стадион аплодира носещия фланелката с №10 на гърба Златан.

В 18-ата минута Ибра даде аванс на ПСЖ в резултата. Ветеранът насочи топката във вратата по куриозен начин с гърди след асистенция на Анхел ди Мария.

В 29-ата минута само страхотният рефлекс на вратаря Максим Дюпе попречи на Ибра да направи резултата 2:0, а секунди по-късно шведският нападател се озова очи в очи със стража на гостите, но изненадващо не успя да го преодолее.

В 43-ата минута Лукас Моура направи резултата 2:0. Ди Мария получи топката от Ибра и изведе в отлична голова позиция бразилеца, който не пропусна да реализира.

В самото начало на втората част Дюпе направи отлично спасяване след удар на Ибрахимович.

Шведът продължаваше да търси нов гол и в 52-ата минута стреля от фаул на по-малко от метър пред границата на наказателното поле, Дюпе изби, но при добавката Маркиньос вкара за 3:0.

В 66-ата минута Ибра имаше чудесен шанс след хубав пас на Лукас, но не уцели вратата на Нант. Все пак, минута преди края шведът заби топката с глава във вратата на "канарчетата", оформяйки крайния резултат - 4:0.

След попадението на терена влязоха двете деца на Ибра и поздравиха баща си под аплодисментите на публиката. Едно от децата носеше фланелка с надпис "крал", а другото - такава с надпис "легенда". Както е известно, преди днешния двубой Златан заяви в типичния си стил: "Дойдох като крал, тръгвам си като легенда".

Ибрахимович е реализатор №1 на Лига 1 в приключилото първенство с 38 гола, като шведът има общо 48 попадения този сезон във всички турнири.