Шампионското сбогуване на Ибрахимович с ПСЖ (видео + снимки)

Шведският нападател Златан Ибрахимович изигра последния си мач за Пари Сен Жермен на "Парк де Пренс". Ибра, който вече бе обявил, че напуска ПСЖ бе титуляр и вкара два гола за успеха над Нант с 4:0 в последния, 38-и кръг в Лига 1 за този сезон.

Ибрахимович бе посрещат топло от привържениците на френския шампион при стъпването си на терена, а в 10-ата минута феновете на ПСЖ показаха любовта си към шведа с бурни аплодисменти.

Привържениците избраха 10-ата минута, тъй като Ибра играе с №10 и вдигнаха такъв шум, че реферът за момент спря мача.

Малко преди края на срещата Ибра напусна игрището и прегърна синовете си, които носеха фланелки с надписи "Крал" и "Легенда".

ПСЖ завършва кампанията с рекордните 96 точки, а Ибрахимович също записа върхово постижение. Той завършва като голмайстор на шампионата с 38 попадения, подобрявайки рекорда на Карлос Бианки от 37 гола през сезон 1977/1978. Освен това постижението му е клубен рекорд.

34-годишният Ибрахимович ще изиграе последния си двубой с екипа на ПСЖ на 21 май на финала за Купата на Франция срещу Олимпик Марсилия.

"Аз съм изпълнен с емоции, тези четири години ще останат в сърцето ми", каза Ибрахимович, който се присъедини към ПСЖ през лятото на 2012 година.

"Надяваме се, че този отбор ще продължи да печели много победи", добави Ибрахимович.

"Ти си легенда за ПСЖ, ти си най-добрият голмайстор на ПСЖ. Ние никога няма да забравим това, което си направил за клуба", каза президентът на шампионите Насер Ал-Хелаифи след двубоя по време на празненствата за спечелената титла.