Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Кристиано и Реал останаха със сребро (видео)

Реал Мадрид си свърши работата при гостуването на Ла Коруня в последния кръг на Примера дивисион. Отборът на Зинедин Зидан спечели с 2:0, но трябваше да се задоволи със сребърните медали в първенството. "Белите" завършиха на точка зад Барселона, който спечели с 3:0 при гостуването си Гранада. Още преди срещата играчите на Реал знаеха, че вероятността да задминат вечния съперник е малка, но надеждите стояха.

Кристиано Роналдо за пореден път бе в центъра на вниманието. Португалската звезда отбеляза двата гола за столичани още до 25-ата минута, а до почивката удари на два пъти гредите. Той не се появи в игра за второто полувреме, като Зидан реши да го пази за финала на Шампионската лига.

Реал Мадрид много бързо взе аванс при гостуването си на Ла Коруня. Кристиано Роналдо откри резултата още в седмата минута за 0:1 на "Риасор". "Белите" започнаха агресивно и бързо натиснаха съперника. След седем минути игра Гарет Бейл проби отляво и намери Бензема, който не успя да стреля, но отклони топката към Роналдо, за когото не бе проблем да я прати в мрежата.

Отборът на Зинедин Зидан имаше тотално преимущество, а Депортиво рядко минаваше центъра. В 14-ата минута след ъглов удар Серхио Рамос и Бензема се разминаха с топката пред вратата на съперника. Нов корнер в 25-ата минута доведе до втория гол в срещата. Центрирането на Тони Кроос стигна до главата на Роналдо. Португалецът насочи топката към вратата, тя се отклони в Москера и не остави шансове на вратаря на Депор. Играчите на Ла Коруня протестираха за нарушение на Бейл срещу Арибас в наказателното поле преди топката да се озове в мрежата.

Кристиано можеше да регистрира хеттрик преди да бъде изигран половин час на "Риасор". Той бе изведен великолепно с дълго подаване на Пепе и се озова сам срещу Плетикоса. Роналдо пусна топката покрай вратаря, но тя се отби от гредата. В последвалата атака Плетикоса трябваше отново да спасява след хубав удар на Бензема.

В 34-ата минута Роналдо за втори път удари гредата. Той получи топката на границата на наказателното поле и със страхотен удар я насочи към вратата, но тя се удари в горната греда. Португалецът, който последните две години става голмайстор на Примера дивисион, трябваше да се примири с второ място през този сезон, след като бе изпреварен от Луис Суарес. На почивката Кристиано бе заменен от Хамес Родригес и участието му в мача приключи.

Ла Коруня не оказа сериозна съпротива през първото полувреме, а единственият по-опасен удар бе на Картабия в 36-ата минута. Домакините изглеждаха малко по-добре след почивката, но една от причините бе, че Реал намали темпото. В 54-ата минута Луис Алберто намери Лукас Перес, но ударът му бе спасен от Навас.

Ла Коруня не оказа сериозна съпротива през първото полувреме, а единственият по-опасен удар бе на Картабия в 36-ата минута. Домакините изглеждаха малко по-добре след почивката, но една от причините бе, че Реал намали темпото. В 54-ата минута Луис Алберто намери Лукас Перес, но ударът му бе спасен от Навас. Малко по-късно Сидней отправи опасен удар. Влезлият като резерва Робер получи отлична възможност да се разпише в 72-ата минута. Той бе оставен непокрит в наказателното поле след ъглов удар и стреля с глава, но Навас бе пласиран отлично и отрази удара.

Последва добър период за Реал, а пробивите на крайните бранители Карвахал и Марсело бяха в основата на няколко опасности. Играчите на "Кралския клуб" обаче знаеха развоя на мача на Барселона и това се отрази на мотивацията им след почивката.