Борусия (Д) се предаде във Франкфурт (видео)

Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) надви с 1:0 Борусия (Дортмунд) в мач от предпоследния кръг на Бундеслигата. Тимът на Томас Тухел не вярваше, че Байерн (Мюнхен) ще сбърка и усилията в атака на "жълто-черните" не бяха подкрепени с нужната вяра. Щефан Айгнер (14) реализира единствения гол, който може да се окаже скъпоценен за Айнтрахт. В последния кръг момчетата на Нико Ковач излизат срещу Вердер в Бремен в директна битка за оцеляване. Ако загуби, Айнтрахт почти сигурно ще играе бараж, но при реми и победа ще остане в елита.

Домакините започнаха по-силно и натиснаха своя съперник, а защитата на "жълто-черните" се огъваше. В 13-ата минута Енис Бен-Хатира се освободи на точката на дузпата, но топката беше избита в корнер. След центрирането Щефан Айгнер майсторски насочи с глава към обратния ъгъл - 1:0. Това беше едва третият гол на полузащитника от началото на сезона, но пък втори в рамките на последните две срещи.

Гостите от "Сигнал Идуна Парк" реагираха с добър пас към Пиер Емерик Обамеянг в 16-ата минута, след който нападателят падна без достатъчен контакт. В 24-ата отново топстрелецът имаше великолепен шанс от точката на дузпата, ала прати топката прекалено високо. В 29-ата Ерик Дурм стреля от 18 метра - лесно за вратаря Лукас Храдецки. Вестфалци щурмуваха вратата на франкфуртци в края на полувремето. В последния епизод преди почивката страничният рефер по-скоро сбърка, като назначи засада преди въздушния дуел на Матс Хумелс със защитник на домакините, след който топката попадна в мрежата на Айнтрахт.

Второто полувреме започна с греда на Хумелс. Централният бранител отправи удар с глава, след който топката рикошира в гредата. При ситуацията обаче реферът видя нарушение в нападение. Томас Тухел предприе смени и промени тактическото разположение на отбора си. Така в средата на полувремето Хумелс и Обамеянг бяха заменени от Гонсало Кастро и Кристиан Пулишич.

Топката се движеше изцяло в половината на домакините, но рядко застрашаваше резултата. Гостите изпуснаха най-доброто си положение в 82-ата минута. Давид Абрахам застана на пътя на топката в решаващия момент, когато Хенрих Мхитарян трябваше да насочи отблизо в мрежата. В 86-ата отново Мхитарян беше оставен сам при центриране на Марсел Шмелцер, а след удар с глава топката прелетя много опасно над гредата.

За Борусия най-важният мач е на 21 май - финалът за Купата на Германия срещу Байерн.

Снимка: Getty Images/Guliver