Няма друг като Байерн - поредната титла е във витрината (видео + галерия)

Байерн (Мюнхен) затвърди водещата си роля в германския футбол със спечелването на рекордна 26-а шампионска титла. Кръг преди края на настоящия сезон в Бундеслигата баварците надвиха съседите си от Инголщат 04 с 2:1, а по същото време претендентът Борусия (Дортмунд) отстъпи с 0:1 при визитата си на Айнтрахт (Франкфурт) и така разликата набъбна до 8 точки.

Роберт Левандовски вкара и двата гола, с което вече има 41 попадения за клуба във всички турнири. Той откри от дузпа в 15-ата минута, а в 32-ата минута беше точен още веднъж. Моритц Хартман реализира за домакините три минути преди почивката от наказателен удар.

Инголщат 04 - Байерн (Мюнхен) 1:2

Мюнхенци отбелязват рекорд и с това, че тази титла е четвърта поредна - нещо, което досега никой беше постигал. Успехът е трети последователен за Джосеп Гуардиола, който напуска клуба през лятото. Тимът има шанс и за дубъл, тъй като на 21 май му предстои финал за Купата на Германия срещу Дортмунд.

Няколко дни след отпадането от Атлетико Мадрид в Шампионската лига Пеп заложи на почти същия състав, като ги нямаше само Жером Боатенг и Артуро Видал. Домакините не играехе за нищо, освен да изпратят треньора си Ралф Хазенхютъл, който поема към Ред Бул (Лайпциг), и това допринесе за отворен мач с много положения.

Началото обаче беше за Байерн, който след четвърт час вече водеше в резултата. Тогава Франк Рибери беше съборен от Марвин Матип и Левандовски изпълни точно отсъдения наказателен удар.

В 22-ата минута Дъглас Коща излезе сам срещу вратаря, задмина го, но се забави да стреля и пропусна.

Инголщат можеше да изравни в 29-ата минута, когато Моритц Хартман излезе едно на едно с Мануел Нойер, но шутира в аут.

Атрактивната игра и на двата тима доведе до още такива ситуации, в които нападателите излизаха сами срещу вратарите.

В 32-ата минута Левандовски направи 2:0 след великолепна асистенция на Чаби Алонсо. Всичко вече изглеждаше решено, след като и по същото време Борусия губеше във Франкфурт.

Матю Леки обаче не съумя да засече добре от 2-3 метра в 36-ата минута за радост на Нойер от поредната чиста възможност.

С уникален пропуск се отличи и Левандовски в 36-ата минута, за да се стигне до 42-ата минута, в която Чаби Алонсо блъсна Хартман в наказателното поле и потърпевшият реализира от 11-те метра.

През второто полувреме нещата не се промениха, като атаките следваха една след друга и пред двете врати. Неточни обаче бяха Томас Мюлер и Хартман. Във финалните секунди Лукас Хинтезеер беше на косъм от това да лиши Байерн от победа, но ударът му профуча край гредата.

В последния кръг точно след седмица Байерн ще празнува при домакинството си на изпадналия Хановер 96, като тогава ще получи и Салатиерата.