Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Две нули в Кьолн, всичко за Вердер ще се реши в Бремен (видео)

Отборите на Кьолн и Вердер (Бремен) взеха по точка след двубоя помежду си от предпоследния кръг в Бундеслигата. Двата тима не успяха да си отбележат и завършиха при равен резултат - 0:0, поделяйки си по едно полувреме. Първата половина на двубоя бе за гостите от Бремен, докато през втората част домакините бяха по-добри, но до голове така и не се стигна.

Това бе единственият двубой от кръга в Германия, в който и двата тима запазиха мрежите си сухи.

Футболистите на Вердер успяха да вкарат топката в противниковата мрежа след 26 минути игра, но съдията Феликс Цвайер отмени попадението заради нарушение срещу вратаря на Кьолн Тимо Хорн. Непосредствено преди почивката Антони Модест получи шанс да изведе “козлите” напред, ала пропусна очи в очи с вратаря.

Кьолн бе по-активният тим през вторите 45 минути, но най-добрият шанс през това полувреме се отвори пред Клаудио Писаро от Вердер, който пропусна за пореден път да се превърне в герой за своя тим. Перуанският ветеран стреля опасно с глава в заключителните секунди, пращайки топката в аут от изгодна позиция.

Така Вердер ще реши съдбата си в последния кръг от първенството. Следващата седмица бременският тим приема у дома Айнтрахт (Франкфурт) в директна битка за спасителното петнадесето място. “Зелените” са точно под чертата с 35 точки, докато Айнтрахт е над тях с eдна повече.