Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Вердер оскуба "орлите" и остана в Бундеслигата (видео)

Вердер (Бремен) ще играе в Бундеслигата и през следващия сезон! Футболистите на Виктор Скрипник надделяха с 1:0 над гостуващия Айнтрахт (Франкфурт) в двубой от последния кръг на Бундеслигата, а драматичният триумф, дошъл след гол на Папи Джилободжи две минути преди края на редовното време, ги изкара от опасната зона и ги нареди на тринадесета позиция в крайното класиране.

"Орлите" от своя страна се смъкнаха до шестнадесетото място и ще играят бараж с третия от втора дивизия Нюрнберг в два мача на разменено гостуване, за да стане ясно кой от двата тима ще бъде в елита догодина. Малка утеха за Айнтрахт е присъствието на Александер Майер в групата за двубоя след повече от два месеца прекъсване, което означава, че №14 ще бъде на разположение на треньорския щаб за битките с баварците.

Така Вердер удължава присъствието си в най-високото ниво на футбола в Германия. Отборът е изпадал от Бундеслигата само веднъж - през сезон 1980/1981.

Единствените добри възможности пред Айнтрахт дойдоха в началото на мача, когато първо Енис Бен-Хатира стреля опасно с глава в третата минута, но Феликс Вийдвалд спаси, а в 22-ата минута отново Вийдвалд отрази със сетни сили удар от наказателното поле на Макото Хасебе.

Треньорът на гостите Нико Ковач бе наредил по почти перфектен начин своите футболисти, които не оставяха никакви пространства на домакините. Най-сериозната опасност за Вердер бе в 30-ата минута, когато Златко Юнузович стреля над вратата от свободен удар. Неразчетено излизане на Лукас Храдецки можеше да струва много на Айнтрахт, но бременци не се възползваха от тази ситуация осем минути преди полувремето.

Второто полувреме мина изцяло под контрола на Вердер, като Клаудио Писаро и съотборниците му натиснаха сериозно още в първите минути на втората част и постепенно взеха инициативата, настанявайки се в противниковата половина. Именно легендарният перуанец пропусна добра възможност в 56-ата минута, а седем по-късно Юнузович не уцели добре топката от чиста позиция отляво на вратата.

Топовен изстрел на появилият се като смяна Антони Уджа бе отразен от Храдецки след 73 минути футбол, а Вердер продължи да натиска. Всичките усилия на домакините дадоха резултат две минути преди изтичането на редовното време, когато топката бе центрирана от статично положение, а последователно с нея играха Писаро и Уджа, преди в крайна сметка Папи Джилободжи да я добута във вратата от сантиметри дистанция за финалното 1:0.