Хофе се издъни срещу последния, но остана доволен (видео)

Отборът на Хофенхайм загуби с 0:1 визитата си на изпадналия вече Хановер в мач от 33-ия кръг на Бундеслигата, но въпреки това може да бъде доволен от днешния ден, тъй като благодарение на развитието на останалите мачове, си осигури мястото в елита и догодина.

Единственото попадение за домакините бе дело на Хироши Кийотаке в средата на първата част. Тогава Ноа-Жоел Сарнрен-Базее намери японеца на чиста позиция, който прати топката във вратата. Никлас Зюле можеше да избие топката на голлинията, но не успя да се ориентира бързо. През втората част и двата тима имаха по няколко чисти възможности за попадение, но двамата вратари се проявиха добре.

По този начин Хофе остава с 37 точки, но след като Щутгарт загуби като домакин на Майнц, а Вердер (Бремен) не успя да надиграе Кьолн, играчите на Юлиан Нагелсман няма как да паднат под чертата в последния кръг на шампионата. Хановер от своя страна изпадна още преди две седмици, но зарадва феновете си със седми успех от началото на първенството, което им донесе 25-а точка.