Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Мата доближи Юнайтед до топ 4 и обезкуражи Норич (видео)

Манчестър Юнайтед надделя с 1:0 над Норич на "Кероу Роуд", благодарение на което се доближи само на точка от заветното четвърто място. С днешното поражение пък "канарчетата" почти загубиха шансовете си за спасение, макар и все още да имат теоретични такива. Хуан Мата вкара единственото попадение в 72-ата минута на този двубой, в който головите възможности бяха истинска рядкост.

В състава на домакините Алекс Нийл не бе направил нито една промяна.

Маруан Фелаини пропусна двубоя за Манчестър Юнайтед, тъй като бе наказан през седмицата за три срещи. По-изненадващо беше отсъствието от стартовите 11 на Маркъс Рашфорд и Дейли Блинд. Матео Дармиан, Хуан Мата и Мемфис Депай започнаха за "червените дяволи". В последния момент Антони Марсиал, който бе записан в стартовия състав на гостите, получи разтежение по време на загрявката и бе заменен от Андер Ерера. На върха на атаката застана Уейн Рууни.

"Канарчетата" започнаха много агресивно и в четвъртата минута бяха близо до това да открият резултата. Редмънд проби добре отляво и сервира топката на главата на Джероум, който бе оставен сам и стреля, но Де Хеа спаси. Още в този първи 1/4 час Дармиан получи контузия след сблъсък с Пинто и бе заменен от Камерън Бортуик-Джаксън. В 28-ата минута Смолинг засече с глава центриране от корнер, но прати топката над вратата.

В 48-ата минута Ерера засече от въздуха добро подаване на Мата, но ударът му мина встрани от вратата.

В 72-ата Басонг сгреши фатално, позволявайки едно дълго подаване към Рууни да мине зад гърба му. Нападателят можеше сам да завърши, но се забави, преодоля отново Басонг и Мартин и пусна към Мата, който отблизо простреля Ръди - 0:1. Пет минути преди края отново Рууни изведе по перфектен начин Шнайдерлин, но халфът не успя да намери опразнения ъгъл на вратата на Ръди, стреляйки доста неточно.

В добавеното време и Депай бе близо до това да удвои аванса на гостите от пряк свободен удар, но му липсваше съвсем малко точност.

Манчестър Юнайтед вече е само на точка зад Манчестър Сити, който утре приема Арсенал. Норич остава на предпоследно място с 31 пункта, като при победа на Нюкасъл днес, "канарчетата" ще изостават на пет точки от спасителната зона. Норич има мачове с Уотфорд и Евертън до края.