"Чуковете" нанесоха фатален удар по Юнайтед в сбогуването си с "Болейн Граунд" (видео)

Футболистите на Уест Хам подариха незабравима вечер на верните си фенове. Прощалният мач на "чуковете" на "Болейн Граунд" се превърна в истински празник. Отборът на Славен Билич победи Манчестър Юнайтед с 3:2 в невероятен трилър и запази шансовете си за класиране в Лига Европа, а в същото време погуби надеждите на "червените дяволи" да изместят градския си съперник Манчестър Сити от 4-ото място и да се преборят за участие в Шампионската лига.

Антони Марсиал беше на път да се превърне в герой за Юнайтед с двата си гола през второто полувреме, но Уест Хам беше по-добрият отбор почти през целия мач и финалният щурм на "чуковете" им донесе заслужен триумф, който ще се помни винаги от привържениците им. Победното попадение в 81-ата минута беше дело на защитника Уинстън Рийд. Това беше и последният гол на "Болейн Граунд" преди Уест Хам да се премести на "Олимпийския стадион" от следващия сезон.
Успехът изкачи Уест Хам на 6-о място в класирането с 62 точки - само една по-малко от Юнайтед. "Червените дяволи" са 5-и, а за да изместят Сити от 4-ата позиция, трябва да победят в последния кръг Борнемут и в същото време "гражданите" да загубят гостуването си на Суонзи.

Началото на срещата се забави с 45 минути, а причината беше вандалска атака от страна на фенове на "чуковете" срещу автобуса на гостите. Те нападнаха возилото на стотина метра от стадиона, като го обсипаха с камъни и бутилки. Едно от стъклата на автобуса беше счупено.
На стадиона присъства и бившият български национал Светослав Тодоров. Той започна кариерата си на Острова именно в Уест Хам и получи специална покана от ръководството на клуба да изгледа на живо последния мач на "Болейн Граунд".

В предишния кръг отборът на Билич претърпя тежко поражение от Суонзи с 1:4. Хърватинът заложи на двама нападатели в лицето на Сако и Андрю Каръл, а със задачата да тормозят крайните бранители на гостите бяха натоварени Лансини и Димитри Пайе.

Луис ван Гаал разчиташе в предни позиции на Маркъс Рашфорд, а зад него действаше карето Марсиал, Рууни, Ерера и Мата.
Инцидентът преди мача, както и наелектризиращата атмосфера по трибуните сякаш смутиха футболистите на Юнайтед, които започнаха много слабо и трябва да са доволни, че до почивката допуснаха само един гол. Защитата на "червените дяволи" направи поредица от необясними грешки, но домакините не се възползваха по най-добрия начин от тях.

Резултатът беше открит в 10-ата минута от Диафра Сако след хубава атака на "чуковете" по левия фланг. Аарън Кресуел изведе Лансини, който намери в наказателното поле Сако и сенегалецът не остави шансове на Давид де Хеа. След четвърт час игра топката щастливо се озова в централния бранител Анджело Огбона, но той стреля над вратата.
В 19-ата минута шанс за гол се откри и пред Пайе, но ударът на французина не затрудни Де Хеа. Той спаси тима си и в следващата атака, когато Дейли Блинд позволи на Каръл да напредне необезпокояван през центъра, но ударът му беше отразен от испанския страж.

В тези минути напрежението пред вратата на Юнайтед не стихваше и публиката избухна за втори път след точен удар с глава на Микейл Антонио, но попадението беше отменено, защото при центрирането на Марк Нобъл топката рикошира в противников футболист и напусна очертанията на терена.
До края на първото полувреме "чуковете" пропиляха още две възможности да увеличат преднината си, а гостите постепенно се окопитиха и направиха няколко атаки към вратата, пазена от Дарън Рандолф. Нито една от тях обаче не доведе до голова ситуация, а В 43-ата минута Сако от добра позиция прати топката в аут.

След почивката Манчестър Юнайтед трябваше да тръгне напред в търсене на пълен обрат и още в 51-ата минута гостуващите фенове имаха повод за радост. Мата центрира, Рандолф докосна топката, но не можа да попречи на Марсиал да изравни.
Уест Хам не се смути и в минутите след гола на няколко пъти беше близо до трето попадение, но вместо това Юнайтед направи пълен обрат. Това стана в 72-ата минута, когато Рашфорд подаде на Марсиал, той напредна и от малък ъгъл някак успя да прати топката във вратата. Сериозна вина за гола носи и Дарън Рандолф, който определено трябваше да се намеси по-добре.

Радостта на гостите обаче не продължи дълго. В 76-ата минута Пайе стреля от фаул в стената, но топката се върна при него и центрирането му прати топката на главата на Микейл Антонио, който взриви трибуните за 2:2. Само пет минути по-късно отново Пайе центрира и Уинстън Рийд преодоля Де Хеа, носейки голямата радост на феновете на Уест Хам.

УЕСТ ХАМ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 3:2 (1:0)
1:0 Д. Сако (10)
1:1 Марсиал (55)
1:2 Марсиал (72)
2:2 М. Антонио (76)
3:2 У. Рийд (80)