Хановер 96 само забави неминуемото (видео)

Почти сигурният изпадащ във Втора Бундеслига Хановер 96 запази само теоретични шансове за спасение, тъй като три кръга преди края направи 2:2 като гост на Инголщат 04 и е на 9 точки от 16-ия Вердер (Бремен), който засега отива на бараж. Отборът от Долна Саксония показа борбеност и се докопа до равенството, независимо че губеше с 0:2 на почивката.

Домакините, които 70 минути играха с човек по-малко, набързо поведоха в резултата чрез Алфредо Моралес и Моритц Хартман, но през второто полувреме гостите възстановиха равенството след голове на японците Хироки Сакаи и Хироши Кийотаке.

Инголщат откри резултата още в 10-ата минута, когато Алфредо Моралес засече с глава центриране на Дани да Коща. В 20-ата домакините останаха с човек по-малко след директен червен картон на Ромен Брежери, който фаулира откъсващия се сам срещу вратаря Феликс Клаус. Това само мотивира тима на Инголщат, който пет минути по-късно покачи на 2:0. Паскал Грос центрира от пряк свободен удар и съотборникът му Моритц Хартман удвои резултата с глава.

През второто полувреме Хановер все пак успя да изравни резултата. Хироки Сакаи върна гостите в мача с гол в 58-ата минута, а когато от Инголщат се виждаха като победители, в 82-ата Хироши Кийотаке реализира за крайното 2:2.

"96" не изпадна още днес само заради правилото, според което при равен брой точки в Германия първо се гледа головата разлика, а не преките двубои, където Вердер има предимство.

Иначе Инголщат 04 продължава да има шансове за участие в Лига Европа, но е на 5 точки от седмия Шалке 04, който освен това е с двубой по-малко.