Хановер с нова крачка към Втора Бундеслига

Отборът на Хановер 96 направи нова крачка към Втора Бундеслига след равенството 2:2 като гост на Херта в Берлин в първия двубой от 29-ия кръг. Бившият тим на Чавдар Янков е последен в класирането с 18 точки и може да съжалява, че не си тръгна с пълен актив от "Олимпиящадион". Двубоят започна по мечтан начин за домакините, които поведоха още в третата минута чрез Ведад Ибишевич.

Артур Собиех възстанови равенството четвърт час по-късно, а в 58-ата Мануел Шмийдебах направи обрата пълен. Херта натисна мощно и стигна до изравнителен гол чрез бившия играч на френския Лил Саломон Калу в 72-ата минута. Двубоят беше с огромен залог и за домакините, които се борят за третото място с Борусия (М), Майнц 05, Шалке 04 и Байер (Леверкузен), които са с мач по-малко. Херта ще остане на трето място поне още седмица, след като събра 49 точки, докато най-близкият от преследвачите - Борусия, има 45.