Хановер удари по амбициите на Борусия (М) за ШЛ

Жесток удар понесоха амбициите на Борусия (Мюнхенгладбах) да завърши в топ 4 на Бундеслигата и да получи шанс за участие в Шампионската лига. Воденият от Андре Шуберт тим загуби изненадващо с 0:2 гостуването на застрашения от изпадане Хановер 96 на "HDI Арена" в първия мач от 30-ия кръг.

Така Борусия остана с 45 точки и върви пети, докато четвъртият Байер Леверкузен е с 3 повече и мач по-малко. "Аспирините" ще могат да увеличат аванса си в събота, когато приемат Айнтрахт (Франкфурт).

Домакините хвърлиха много усилия за победата, а попаденията реализираха Валдемар Антон в 49-ата и Артур Собиех в 66-ата минута. Хановер остава последен в класирането с едва 21 точки, докато предпоследният Айнтрахт има 27.