Кузманов продължава в квалификациите в Барлета

Димитър Кузманов се класира за последния трети кръг от квалификациите на турнира по тенис на червени кортове в Барлета (Италия), който е с награден фонд 42500 евро и гостоприемство. Кузманов победи поставения под номер 5 в пресявките Михаел Линцер (Австрия) с 6:2, 6:3.

Мачът по програма трябваше да се играе вчера, но беше отложен за тази сутрин заради тъмнина. 22-годишният пловдивчанин, 333-и в света в момента, допусна пробив на старта на срещата, но след това взе девет от следващите десет гейма по пътя си към успеха след 92 минути игра. Така в решаващия двубой за влизане в основната схема по-късно днес той ще срещне втория поставен в квалификациите Максим Шазал (Франция), 234-и в класацията на АТP.