Обрат на "Лаута" донесе трите точки на Левски в мач за престиж - на живо след 1:2

Димитър Кузманов отпадна на старта на "Чалънджър" в Италия

Националът на България за "Купа Дейвис" Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Чалънджър" в италианския град Неапол с награден фонд 42 500 евро и гостоприемство.

Квалификантът Кузманов загуби от румънеца Мариус Копил с 3:6, 6:4, 2:6 след два часа игра.

Копил, 199-и в световната ранглиста, реализира два пробива по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част Кузманов дръпна с 4:2 и запази аванса си, за да изравни резултата.

Третият сет започна равностойно, но след 2:2 пловдивчанинът загуби четири поредни гейма, а с това и срещата.

Така Кузманов напусна надпреварата с 440 евро и 5 точки за световната ранглиста, в която в момента заема 329-ото място.