Хеттрик на Анди Каръл окончателно попари мечтите на Арсенал (видео)

Уест Хам и Арсенал направиха зрелищно лондонско дерби, последно на "Болейн Граунд", в което си отбелязаха шест гола, но в крайна сметка не успяха да се победят, завършвайки 3:3. Селекцията на Арсен Венгер поведе с два гола на Месут Йозил (18') и Алексис Санчес (35'), но "чуковете" не само се върнаха в мача, но стигнаха и до пълен обра след хеттрик на Андрю Каръл (44', 45', 52'). В крайна сметка гостите се добраха до точката благодарение на изравнително попадение на Лоран Косиелни (70'). Този резултат обаче намали до минимум шансовете на Арсенал за първото място. В момента "топчиите" изостават на десет точки от Лестър, а утре разликата може да нарасне до 13 т.

Андрю Каръл, Джеймс Томкинс и Шейку Кояте, чиито червен картон от мача с Кристъл Палас бе отменен, започнаха за "чуковете". Арсен Венгер заложи на същия стартов състав, който победи с 4:0 Уотфорд. Това означаваше, че 19-годишният Алекс Иуоби отново бе титуляр за Арсенал.

В 14-ата минута домакините, които изглеждаха по-опасният отбор в този начален етап, организираха много добра атака, в края на която Лансини вкара топката във вратата на Оспина, но попадението бе отменено заради спорна засада. Четири минути след това Арсеанл излезе напред в резултата. Алекс Иуоби изведе Йозил, който стреля точно по диагонала. И този момент бе спорен от съдийска гледна точка, тъй като германецът бе в положение на засада, която обаче остана намаркирана - 0:1. Десет минути преди почивката Алексис Санчес удвои. Алекс Иуоби отново изведе свой съотборник със страхотно подаване, а чилиецът завърши с прецизен изстрел в далечния ъгъл - 0:2.

В 44-ата Каръл успя да намали, след като засече с глава центриране на Кресуел отляво. В добавеното време централният нападател на "чуковете" дори изравни резултата. Нобъл центрира, първият удар на Каръл не бе особено качествен и бе блокиран от Паулища, но след това стреля акробатично втори път за 2:2.

В самото начало на втората част героят на Уест Хам, който вече имаше жълт картон, удари с лакът Паулища при единоборство за една висока топка. Поусън реши да не му показва втори картон. В 51-ата минута нов гол на "чуковете", реализиран от Пайе, бе отменен заради фаул в атака на Каръл. Минута по-късно обаче бившият нападател на Ливърпул оформи своя хеттрик, след като засече на далечната греда центриране на Антонио.

В 68-ата минута Арсенал бе много близо до изравнително попадение, но Лансини изби от голлинията удар на Монреал. Две минути след това Лоран Косиелни изравни, след като простреля от няколко метра Адриан след подаване на Уелбек.

Уест Хам вече 14 поредни мача не познава загубата у дома в Премиър лийг. "Чуковете" са с 52 точки - една по-малко от Манчестър Юнайтед и две зад Ман Сити, който в момента заема четвъртото място. Арсенал е на трета позиция с 59 пункта.