Резултати и голмайстори от първите 1/4-финали в Лига Европа

Тази вечер се изиграха първите 1/4-финали в Лига Европа. Безспорно, с най-голям интерес се очакваше сблъсъкът между Борусия (Дортмунд) и Ливърпул. Два от фаворитите в турнира направиха равенство 1:1 на "Сигнал Идуна Парк", което запазва интригата за реванша след седмица. Дивок Ориги се разписа за мърсисайдци преди почивката, а в началото на второто полувреме Матс Хумелс изравни.

В другия интригуващ мач носителят на трофея Севиля надви с 2:1 като гост Атлетик Билбао и по всичко личи, че ще продължи на полуфиналите. Голмайсторът на турнира Ариц Адурис даде аванс на баските, но с попадения на Тимоти Колоджешак - Коло и Висенте Ибора Севиля стигна до пълен обрат.

Със същия резултат Шахтьор (Донецк) се наложи с 2:1 при гостуването си на Брага. Украинският тим отново показа, че е много опасен на чужд терен с бързината на офанзивните си футболисти и е фаворит преди реванша.

Виляреал се затрудни с приятната изненада Спарта (Прага), но взе минимален аванс след успех с 2:1 на "Ел Мадригал". И двете попадения за "жълтата подводница" отбеляза Седрик Бакамбю.

БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) - ЛИВЪРПУЛ 1:1