"Жълтата подводница" пое курс към полуфиналите (видео)

Виляреал взе минимален аванс срещу Спарта (Прага) в първи 1/4-финал от Лига Европа след успех с 2:1 на своя "Ел Мадригал". Испанският тим показа по-високата си класа и можеше да постигне по-убедителна победа, но пропуските пред вратата на гостите запазиха интригата за реванша в Чехия. На два пъти за "жълтата подводница" се разписа Седрик Бакамбю, а попадението за Спарта бе дело на Якуб Брабец.

Домакините поведоха още в 3-ата минута след кошмарна грешка на вратаря на чехите Давид Бичик. Той се забави да изчисти върнатата към него топка и беше пресиран от Бакамбю. Последва рикошет в крака на французина и гол за Виляреал.
Стражът на Спарта постепенно изкупи вината си, спасявайки опасни удари на Бакамбю, Роберто Солдадо и Саму Кастийехо. Да губят само с 0:1 на почивката щеше да е добре дошло за гостите, но те дори успяха да изравнят в продължението на първата част, когато Борек Дочкал центрира от корнер, а Брабец с глава простреля Серхио Асенхо. Това беше първи допуснат гол от Виляреал на собствена терен в турнира.

През второто полувреме домакините отново притиснаха съперника и головите положения следваха едно след друго. Марио Гаспар пропусна с глава от чиста позиция, но в 63-ата минута Бакамбю върна преднината на испанския тим. Той комбинира с Денис Суарес, след което с премерен удар не остави шансове на Бичик.
Виляреал имаше още положения в мача, но ги пропиля и може да съжалява след реванша. За Спарта това беше първа загуба в турнира. В ответният мач обаче старши треньорът Зденек Шчасни няма да може да разчита на двама ключови защитници, които получиха жълти картони и ще бъдат наказани. Това са голмайсторът Брабец и Коща.

ВИЛЯРЕАЛ - СПАРТА (ПРАГА) 2:1 (1:1)
1:0 Бакамбю (3)
1:1 Брабец (45)
2:1 Бакамбю (63)