Шахтьор си резервира място за полуфиналите в Лига Европа (видео)

Шахтьор (Донецк) направи голяма крачка към полуфиналите на Лига Европа, след като победи с 2:1 като гост Брага. Украинският тим поведе с два гола, реализирани от Ярослав Ракитский (45') и Факундо Ферейра (75'). Уилсън Едуардо успя да намали в самия край и да запази някакви минимални шансове за Брага в реванша след седмица.

Гостите направиха решаваща крачка към победата точно преди почивката, когато поведоха, възползвайки се от първата възможност, която се откри пред тях. Центриране от корнер на Тайсон бе отклонено към далечната греда, където Ракитский засече от въздуха за 0:1.

В началото на втората част Малишев пропусна да удвои, а 51-ата минута Рафа Силва имаше отлична възможност да изравни, но ударът му срещна гредата. 1/4 час преди края Факундо Ферейра направи 0:2, след като от границата на малкото наказателно поле засече остро центриране на Марлос отдясно. Играчите на Мирча Луческу пропуснаха няколко възможност да направят преднината си класическа, а минута преди края Едуардо намали, след като бе точен с глава.

Така Шахтьор сложи край на серията от 13 мача без загуба, от които 10 победи, за Брага като домакин.

СЪСТАВИТЕ, СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!