Сусо разпиля Фрозиноне с три гола, Дженоа продължава възхода (видео)

Младият халф на Дженоа Сусо на практика сам разпиля Фрозиноне в срещата между двата тима на "Луиджи Ферарис" в Генуа, отбелязвайки три гола за победата с 4:0 на своя тим срещу борещия се със зъби и нокти за мястото си в елита състав, в чийто редици се подвизава и българският национал Александър Тонев. Крилото от Елин Пелин се появи в игра за гостите в 62-ата минута и до края на мача на няколко пъти пробва късмета си от далечно разстояние, но без успех. В същото време Сусо бе на гребена на вълната и с голове в 42-ата, 59-ата и 76-ата минута оформи своя хеттрик и прибра у дома топката от мача. Техничният испанец асистира и към Лука Ригони в 72-ата минута за третото попадение на генуезци.

Сусо откри резултата с плътен удар в 43-ата минута на срещата. Минути преди края на първото полувреме испанецът не остави шансове за реакция на Никола Леали с изстрел от границата на наказателното поле. Десетина минути след подновяването на играта за втората част отново той удвои аванса на своя отбор с удар с левия крак също от 15-на метра. В 72-ата минута Сусо откри Лука Ригони на отлична позиция и колегата му в средата на терена направи преднината на Дженоа "класическа". Това обаче не спря устрема на домакините и в частност на Сусо, който в 76-ата минута сам навърза отбраната на Фрозиноне и след това преодоля Леали за крайното 4:0 и своя хеттрик. Минута преди края на срещата наставникът на домакините Джан Пиеро Гасперини замени своя герой, за да обере той аплодисментите на трибуните.

С победата Дженоа се изкачи в горната половина на таблицата, излизайки на десета позиция с 37 точки след третия си успех в последните четири мача. Победната серия на "моряците" бе прекъсната единствено при гостуването на Наполи преди две седмици, когато късен обрат на кандидат-шампионите им донесе 3:1 на "Сан Паоло". Фрозиноне пък има само една точка от последните си три срещи и с актив от 27 е на предпоследното 19-о място. Все пак от спасителната 17-а позиция ги дели само една точка.