Фрозиноне с много важна победа без Сашо Тонев (видео)

Отборът на Фрозиноне постигна изключително ценна победа в борбата за оцеляване в Серия "А", надделявайки с 2:0 над Удинезе. Българският национал пропусна срещата заради контузия на бедрото, която ще го извади от три мача на неговия тим. В негово отсъствие обаче възпитаниците на Роберто Стелоне изиграха много силен мач и сломиха съпротивата на Удинезе, за да се доближат само на една точка от Палермо, който е последният над зоната на изпадащите от калчото.

Даниел Чофани откри резултата в 12-ата минута на срещата след подаване на Федерико Дионизи и мощен удар покрай плонжа на Орестис Карнезис. Гостите от "Фриули" също имаха възможности да се разпишат преди почивката, но така и не успяха да преодолеят Никола Леали. По този начин Фрозиноне се оттегли на почивка с гол аванс.

По подобен начин се развиха нещата и след почивката, когато централният бранител на домакините Леонардо Бланчард удвои аванса на своя отбор след точно час игра, засичайки центриране на Даниел Павлович. До края на срещата Антонио ди Натале и резервата в състава на гостите Ридер Матос пропуснаха да отбележат почетно попадение за Удинезе.

С втората си победа в последните четири мача Фрозиноне събра актив от 26 точки, достигайки на една зад Палермо, който обаче е и с мач по-малко. Третото поражение в рамките на месец за Удинезе пък доближава "фриуланите" до опасната зона, тъй като момчетата на Стефано Куантуоно са с 30 точки зад гърба си.