Тонев и Фрозиноне не се дадоха на Фиорентина

Българският национал Александър Тонев игра близо 20 минути за тима си Фрозиноне при равенството 0:0 срещу Фиорентина. Бившият играч на ЦСКА бе резерва и влезе в 74-ата минута на мястото на Даниел Чофани, като 180 секунди по-късно отправи силен удар, който Чиприан Тетерушану изби. Двата тима играха добре и накрая заслужено разделиха точките. За Тонев и компания надеждата за оставане в елита е жива повече от всякога, докато "виолетовите" пропуснаха да се доближат до третото място след второто поредно равенство. Играчите на Пауло Сауза останаха на пет точки от Рома осем мача преди края на сезона.

Фрозиноне е на предпоследното 19-то място с 27 точки, но Палермо и Карпи имат само с една повече - 28. Виола вече четири мача няма победа и с актив от 55 точки дели четвъртото място с Интер.