Спарта (Прага) си тръгна със сувенири от разходката до Рим

Спарта (Прага) се представи блестящо и стигна до фантастична победа с 3:0 при гостуването на Лацио в реванш от осминафиналите на Лига Европа. След 1:1 в първата среща и общ резултат 4:1 чехите продължават напред в турнира. Спарта записа първа победа при гостуване в Италия в 12-ия си мач.

Спарта реши двубоя през първото полувреме, в което бяха отбелязани и трите попадения. Гостите откриха резултата в 10-ата минута, когато Дочкал прати топката в мрежата с нисък удар. Секунди по-късно Юлис проби отдясно и намери Крежчи, който с лек, но много точен удар прати топката в десния ъгъл покрай Маркети за 0:2. Малко преди почивката защитата на Лацио за трети път не успя да се справи с атака на съперника и Юлис бе изпуснат. Той се възползва от подаване на Фридек и направи аванса на чехите непреодолим.

Отборът на Стефано Пиоли имаше своите шансове, но бе матиран от отличните атаки на гостите. Бранителите на римляните също имаха сериозна заслуга за крайния резултат с поредицата от грешки, които допуснаха.

Още в 15-ата секунда Кандрева можеше да открие резултата, но стреля във вратаря. След 10 минути игра домакините бяха изненадани от атака на Спарта, а малко по-късно вече изоставаха с два гола и съвсем се объркаха. Италианците можеха да запазят някакви надежди, но Маури и Кандрева не успяха да се възползват от добри ситуации. В края на полувремете интригата приключи след гола на Юлис, а на почивката играчите на домакините бяха изпратени с освирквания. През втората част Лацио опита да стигне до почетен гол, но малкото положения, до които стигна, не бяха оползотворени.

ЛАЦИО - СПАРТА (ПРАГА) 0:3
0:1 - Дочкал (10)
0:2 - Крежчи (12)
0:3 - Юлис (44)