Клозе води Лацио напред (видео)

Отборът на Лацио се върна на победния път в Серия "А". Тази вечер "орлите" надиграха с 2:0 Аталанта в среща от 29-ия кръг. И двете попадения за домакините на "Олимпико" бяха дело на ветерана Мирослав Клозе, който се разписа в 67-ата и 95-ата минута на мача.

Лацио откри резултата в 67-ата минута, когато Стефано Маури бе изведен в наказателното поле и въпреки че вратарят Спортиело се хвърли в краката му и го препъна, топката се озова в Клозе, който я прати в мрежата зад гърба му за 1:0. Римляните обаче трябваше да почакат едва до добавеното време на срещата, за да решат всичко в своя полза. Фелипе Андерсон напредна отдясно и подаде на Клозе в наказателното поле, където той хладнокръвно реализира за крайното 2:0.

Така Лацио събра актив от 41 точки и заема 9-ото място в класирането. Аталанта пък се намира на 15-ата позиция с 30 точки до момента.