Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник)

Лора Китипова и Виченца с драматична загуба в Серия А1 (ВИДЕО)

Разпределителката на женския ни национален волейболен отбор Лора Китипова и нейният Обиетиво Рисарчименто (Виченца) записаха втора поредна и общо 15-а загуба от началото на сезона в италианската Серия А1. Китипова и съотборничките й отстъпиха драматично като гости на Клуб Италия с 2:3 (25:17, 25:13, 23:25, 22:25, 13:15) в среща от 24-ия кръг, след като водеха с 2:0 гейма.

Българката влезе за по малко като резерва за Виченца в третия и четвъртия гейм и даже се отчете с 2 точки (1 ас). Най-резултатни за Виченца станаха сръбкинята Мина Попович (6 блока!!!, 1 ас и 55% ефективност в атака) и американката Кейти Картър (1 блок, 2 аса и 25% ефективност в атака) съответно с 18 и 17 точки, но и това не бе достатъчно за успеха. За Клуб Италия Витория Пиани (2 блока, 1 ас и 38% ефективност в атака) и Анастасия Гера (42% ефективност в атака и 28% перфектно посрещане) забиха по 15 точки за победата.

Благодарение на спечелената една точка Китипова и компания останаха на 10-о място във временното класиране с 21 точки след 7 победи и 15 загуби. В следващия предпоследен 25-и кръг от редовния сезона Винченца е домакин на Савино Дел Бене (Скандичи) с националката Емилия Николова. Срещата е чак на 26 март (събота) от 21,30 часа българско време.