Очаквайте в 18:00 Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник)

Еми Николова с 5-а поредна победа

Пета поредна победа и общо 12-та постигнаха Емилия Николова и съотборничките й в италианския Савино Дел Бене (Скандичи) в мач от междинния, 22-ри кръг на Серия А1.

При това Савино Дел Бене се наложи с

3:1 (23:25, 30:28, 25:21, 25:16)

като гост на силния Игор Горгондзола (Новара). Еми Николова отбеляза 17 точки (1 ас, 38 % в нападение), а с 18 се отличи

съотборничката й Сара Алберти (9 (!!!) блокади

, 47 % в атака). Най-резултатна бе хърватската нападателка на домакините Саманта Фабрис, която заби забележителните 29 точки (2 аса, 1 блокада, 47 % в нападение).

В друг мач от кръга Обиетиво Ризарчименто (Виченца), в който отбор играе Лора Китипова, прекъсна серията си от три поредни победи и отстъпи с драматичното 2:3 (25:20, 19:25, 29:27, 16:25, 13:15) като гост на Лиу Джо (Модена). Българската разпределителка се появи само за малко в четвъртия гейм за сервиси, но не успя да отбележи точка. 18 точки реализира американката Кати Картър (3 блокади, 38 % в нападение), но над всички бе Рафаела Фоли от тима на домакините, след като "изригна" с 26 точки (1 ас, 12 (!!!) блокади, 57 % в нападение).

Лидерът в класирането Имоко Волей (Конеляно) спечели нова победа, след като надигра с 3:0 (25:17, 25:17, 25:23) като гост Клуб Италия в залата в Бусто Арсицио. За Клуб Италия като резерва се появяваше Офелия Малинов, но разпределителката не успя да запише точка.

В класирането води Имоко Волей (Конеляно) с 18 победи и 52 точки. На второ място е Поми (Казалмаджоре) с 15 победи и 46 точки. Савино Дел Бене е на шеста позиция с 12 победи и 36 точки. Виченца е на десето място с 20 точки, а Клуб Италия - на 11-то с 18 т.

В следващия кръг Еми Николова и съотборничките й гостуват на шампионките от Поми (Казалмаджоре) на 5 март от 21:30 ч б.в., а Виченца почива.