Турнир на талантите U14 : Зона Варна - Зона Велико Търново /Почивка/

Шампионът Марек удари Добруджа и изравни серията до 1-1 победи

Шампионите от Марек Юнион Ивекони (Дупница) победиха носителите на Купата на България от Добруджа 07 (Добрич) с 3:1 (25:17, 25:16, 22:25, 30:28) във втората среща от 1/4-финалните плейофи в Суперлигата на България. Двубоят се игра пред около 800 зрители в Спортанта зала в Дупница.

Така възпитаниците на Найден Найденов изравниха серията до 1-1 победи.

Решителният трети двубой е на 15 март (вторник) от 18:00 ч в зала "Добротица" в Добрич.
Играе се до 2 победи от 3 мача.

Домакините започнаха по-добре срещата, като във втория гейм дори натрупаха комфортна преднина от 6 точки при 20:14. Тогава главният съдия Петър Харизанов вдигна и червен картон за играча на гостите Денис Чавдаров, което донесе допълнителна точка в актива на Марек.

Реакцията на добричлии бе в третата част, а в четвъртия гейм резултатът вървеше много равностойно. Гостите, подкрепяни от около 30-ина свои фенове, пропътували разстоянието до Дупница, се държаха до последно 24:24. Последва драматичен завършек, но домакините показаха повече характер и спечелиха след 30:28.