Изненадата е факт - Арда на полуфинал в Суперлигата

Волейболният отбор на Арда (Кърджали) поднесе голяма изненада в 1/4-финалните плейофи в Суперлигата на България и изхвърли 3-ия от редовния сезон Пирин (Разлог) от битката за титлата. Момчетата на треньора Иван Халачев обърнаха и надиграха разложани с 3:1 (23:25, 25:18, 25:23, 25:17) в мач №2 от 1/4-финалите, игран тази вечер пред препълнени трибуни на зала "Арпезос" в Кърджали.

Така кърджалийци изненадващо спечелиха плейофната серия с 2-0 победи и се класираха за полуфиналите. Там Арда ще срещне 2-ия от редовния сезон Монтана, който отстрани на 1/4-финалите ЦСКА също с 2-0 победи. На полуфиналите ще се играе до 3 победи от 5 мача. От друга страна Пирин приключиха сезона, но ще трябва да изчакат края на плейофите, за да разберат дали ще завършат на 3-о място в крайното класиране и да спечелят бронзовите медали.

В самото начало на срещата Арда излязоха изключително целеустремени и организирани. С влизането в гейма те поведоха с 5:0, което им осигури спокойствие до второто техническо прекъсване. Пирин обаче не бяха отписали гейма, като успяха да направят серия от последователни точки и да поведат в резултата. Този импулс в играта им се отрази негативно върху домакините, които не успяха да върнат синхрона в играта си. Така Пирин записа първия гейм с 25:23 в своя актив и поведе с 1:0. В следващите три гейма кърджалийци показаха огромно желание за крайната победа. Загубата на първата част се оказа, като огромен стимул в полето на Арда, които оставиха сърцето си на терена за многобройната публика дошла да ги подкрепи. С всеки спечелен гейм - те изглеждаха по-силни, а това обезверяваше противника.