Емполи сложи край на негативната си серия срещу Касано и Самп (видео)

Емполи стигна до точка след четири поредни загуби, след като завърши 1:1 в домакинството си на Сампдория. Краят на негативната серия дойде след попадение осем минути преди края. Тогава левият бек Марио Руи центрира от фаул, а десният краен бранител Лаурини бе оставен непокрит и се разписа след удар с глава. Това бе първи гол за защитника в кариерата му. Попадението дойде заслужено с оглед на натиска на домакините през второто полувреме.

Сампдория, който не е в много по-розово положение от съперника си, можеше да си тръгне с трите точки. Тимът на Винченцо Монтела обаче след почивката допусна няколко възможности пред вратата си. Попадението за гостите бе дело на Куаярела малко преди почивката. Той получи подаване от Касано, завъртя си и с известна доза късмет поради рикошет прати топката в мрежата.

Домакините доминираха и преди почивката, но проблемите на тима пред гола оказаха своето влияние и те не успяха да материализират преимуществото си.

Днешният резултат не помогна много и на двата отбора. Емполи, който не успя да запише победа в 10-и пореден мач, е 10-и с 35 точки, а Сампдория - 13-и с актив от 32 точки, но само шест точки дели Самп от зоната на изпадащите.