Касано запъти Верона към Серия "Б" (видео)

Отборът на Сампдория разби с 3:0 Верона като гост в мач от 28-ия кръг на Серия "А". "Моряците", водени от Антонио Касано, запътиха съперника си към Серия "Б" след три попадение още до 30-ата минута. Бившият футболист на Бари, Рома, Реал Мадрид, Милан, Интер и Парма направи много силен мач и вкара второто попадение в 11-ата минута, което е и негово второ за сезона.

Преди това Роберто Сориано бе дал преднина на гостите още в 6-ата минута с неговото осмо попадение в първенството и четвърто от четири мача срещу Верона. Касано изведе Фабио Куалярела, чийто удар бе спрян от Пиерлуиджи Голини. При добавката Сориано даде аванс на водените от Винченцо Монтела футболисти. Пет минути по-късно Куалярела отново бе спрян от Голини. Нападателят взе топката от Мохамед Фарес, който бе последен човек и тръгна срещу Голини, който изби неговия удар в гредата. Тогава за Касано беше детска игра да удвои.

Емилиано Вивиано спаси удар на Лука Тони в 12-ата минута, а в 30-ата срещата завърши. Лоренцо Де Силвестри центрира, а Лазарос Христодулопулос вкара своя първи гол за Сампдория във вратата на бившия си тим.

Следващите минути Касано и компания пропуснаха да вкарат още два гола, а секунди преди края на първата част Тони отново бе спрян пред гола от Вивиано. Тони отново не успя да се разпише в началото на втората част и това окончателно прекърши Верона, като до края на срещата Хуанито Гомес в края се размина с почетното попадение.

Така Сампдория след дълга серия от осем мача без победа записа втора поредна и се изкачи на 13-то място с 31 точки. Верона пък след втората поредна загуба остана на последното 20-то място с 18 точки.