Късна развръзка в дербито на дъното в Русия (видео)

С гол за 1:1 в третата минута на продължението отборът на Уфа се спаси от домакинска загуба срещу Мордовия в среща от 19-ия кръг на руската Премиер лига. Гостите от Саранск водеха след попадение на Марко Ломич от дузпа в 64-ата минута и вече виждаха как напускат зоната на директно изпадащите, но в края не успяха да се справят с центриране в наказателното поле, за което се беше включил дори вратарят на съперника Гиорги Шелия. Точен се оказа централният защитник Алексей Никитин.

54 минути като титуляр за Уфа записа бившият играч на ЦСКА Марсиньо. През първото полувреме обаче той пропусна едно положение, а след това си изкара и жълт картон.

Уфа и Мордовия остават под чертата, където са още Кубан и Анжи. Всички те ще преследват намиращите се пред тях Криля Советов, Амкар и Динамо (Москва).